طراحی گرافیکی

اهمیت طراحی گرافیک بدون شک برای همگان آشکار بوده و همه با نقش طراحی گرافیک در زیباتر شدن دنیا آشنا هستند. طراحی گرافیک در نتیجه خلاقیت و هنرهای افرادی ایجاد شده و توسعه یافته است که دارای استعداد و خلاقیت بی نظیری در این زمینه بوده و سبب شده اند که زیبایی دنیای امروزه به حد کمال برسد.

طراحی گرافیکی چیست؟

گرافیک دارای ریشه یونانی گرافیکوس بوده و به یک نمایش بصری که روی سطوحی اعم از دیوارها، کاغذهای نقاشی، ابزارهای تبلیغاتی، صفحه نمایش کامپیوتر، ابزارهای اطلاع رسانی و… گفته می شود.

به طور کلی به تصاویر، نقاشی ها، خطاطی ها، نمودارها، دیاگرام ها، تایپوگراف ها، اعداد و… به عنوان طرح های گرافیکی شناخته شده و به طور کلی از متون، چهره و رنگ تشکیل می گردد.

اهداف که از طراحی گرافیکی دنبال می شود

طراحی گرافیکی می تواند هدف های مختلفی را دنبال کند. برای مثال طراحی گرافیکی می تواند به انتخاب، خلق و یا تنها محدود به سازماندهی تایپوگراف هایی باشد که از آن ها برای طراحی ست اداری، بروشور، کاتالوگ، بنر، کارت ویزیت و… بدون افزودن هیچ المان دیگری استفاده می شود.

به علاوه ممکن است طراحی گرافیکی با هدف شفافیت یا محاوره موثر انجام شده و یا آن که ممکن است هدف اصلی طراحی گرافیک، المان فرهنگی باشد. یکی دیگر از اهداف طراحی گرافیک، خلق یک گرافیک فوق العاده و بی نظیر و یک سبک منحصر به فرد در گرافیک می باشد.

طراحی گرافیک تبلیغاتی و بازاریابی

طراحی گرافیکی نقش بسزایی در بازاریابی و تبلیغات ایفا نموده است. با توجه به آن که طراحی گرافیکی چشم تمام بینندگان را به خود خیره می نماید، شرکت های مختلف برای دستیابی به مخاطبان و بازاریابی های گسترده، از طراحی گرافیکی بهره گرفته و بدین وسیله توانسته اند که خواسته ها و نیازهای مشتریان را برطرف نموده و موفق به کسب رضایت آنان گردند.

با توجه به آن که استفاده از طراحی گرافیکی برای تولید ابزارهای تبلیغاتی سبب افزایش چشمگیر جذابیت برند و محصول مورد نظر شده و حرفه ای بودن برند را به رخ می کشد، امروزه از طراحی گرافیکی به میزان فراوانی در تبلیغات استفاده می گردد. از جمله ابزارهای تبلیغاتی که از طراحی گرافیکی برای کارآمدتر نمودن کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرند، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

ست اداری

ست اداری از جمله ابزارهای تبلیغاتی است که می توان از طراحی گرافیک برای منحصر به فرد نمودن آن ها استفاده کرد. ست اداری به مجموعه ای از ملزومات چاپی شرکت ها و برندها گفته می شود که با حفظ لوگو، طرح و رنگ بندی یکسانی طراحی می گردند. داشتن ست اداری زیبا و منحصر به فرد سبب می شود تا مشتریان در نگاه اول به دقت و حرفه ای بودن شرکت ها و برند ها در تجارت پی برده و اعتماد آن ها به شرکت جلب گردد.

طراحی ست اداری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و باید به صورت حرفه ای طراحی شده و در کنار هر کدام از اقلام چاپی، تناسب ابعاد و انتخاب رنگ به درستی انجام شده باشد. ست اداری شامل کارت ویزیت، کارت پرسنلی، سربرگ A4 و A5، پاکت نامه های ملخی، یادداشت ها، پاکت نامه های A4 و A5، کاورهای CD، فاکتورهای اختصاصی، والپیپر و… است.

بروشور

طراحی گرافیکی برای بروشور تبلیغاتی برای معرفی هرچه بهتر خدمات و محصولات برند مورد نظر انجام شده و طراحی بروشور باید به صورت کاملا حرفه ای با ارائه موکاپ و طرح های سه بعدی پیش از چاپ باشد. در صورتی که پیش از طراحی بروشور به شما موکاپ ارائه شود می توانید در انتخاب بهترین طرح به درستی تصمیم گیری نمایید.

استفاده کردن از ایده های بی بدیل در طراحی نمودن بروشور، خلق آثار هنری بی نظیر و زیبا و استفاده از راهکارهای تبلیغاتی خاص، سبب افزایش محبوبیت کسب و کار شما شده و به همین علت لازم است که از مدرن ترین و شیک ترین سبک های تبلیغاتی برای معرفی خدمات و محصولات خود استفاده کنید. بروشور که به سبک حرفه ای با استفاده از طراحی گرافیکی بدیع طراحی شده باشد موفقیت برند شما را رقم خواهد زد.

کاتالوگ

در طراحی گرافیکی کاتالوگ تبلیغاتی بهتر است که عمده کار را به عهده تصویر گذاشت. یک تصویر زیبا و جذاب بهتر از هزاران صفحه مطالب می تواند گویا بوده و خدمات و محصولات شما را معرفی کند. شخص گرافیست باید بین نوشته و سایر المان های کاتالوگ ارتباط موثر برقرار کرده و یک طرح گرافیکی بی نظیر را خلق نماید. المان های کاتالوگ باید در بالاترین میزان هماهنگی با یکدیگر بوده و اختصار در تمامی بخش های آن مشاهده شود.

بنر

بدون شک تاکنون در بزرگراه ها و یا در میادین شهر با بنرهای تبلیغاتی روبرو شده اید. چه چیزی سبب می شود تا یک بنر به چشم مخاطب آمده و توجه او جلب گردد؟ بدون شک استفاده و بهره گیری از طراحی گرافیکی مناسب که مطابق با اهداف شرکت و برند شما بوده، می تواند یک بنر را منحصر به فرد کرده و نظر مخاطبان را به شما جلب کند. برای طراحی بنر لازم است که اصول طراحی گرافیکی را به درستی مورد استفاده قرار دهید. در غیر این صورت تنها هزینه تهیه بنر به دوش شما گذاشته می شود.

کارت ویزیت

کارت ویزیت از قدیمی ترین و موثرترین ابزارهای تبلیغات و بازاریابی بوده که به وسیله آن می توانید مخاطبان را به خود جلب کرده و از مزایای بی شمار بازاریابی بهره مند شوید. ذکر این نکته الزامی است که کارت ویزیت مانند سایر ابزارهای تبلیغاتی باید به صورت کاملا حرفه ای طراحی شده و هماهنگی در تمامی بخش های آن به چشم آید. در صورتی که کارت ویزیت طراحی شده از استانداردهای لازم برخوردار نبوده و از طراحی گرافیکی ضعیفی برخوردار باشد نتیجه معکوس داشته و بلعکس می تواند دلسردی مخاطبان را موجب گردد.

سخن پایانی

طراحی گرافیکی همانند دریایی از هنر است که انتها نداشته و تمامی موارد را شامل می گردد. کسب و کارهای مختلف می توانند از مزایای بی شمار طراحی گرافیکی بهره مند شده و برای پیشرفت کسب و کار و برند خود از این ابزار استفاده کنند. با استفاده از جلوه های بصری که طراحی گرافیکی دارد می توانید مخاطبان را مجذوب خود کرده و گامی مثبت در جهت موفقیت برند خود بردارید.

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
spinnerدر حال ثبت رای

دیدگاه بگذارید